ARI Image Slider

I Piknik Historyczny w Mysłowicach

I Piknik Historyczny w MysłowicachZobacz również zdjęcia.

W niedzielę 26.05.2013r. w Mysłowicach odbył się I Piknik Historyczny zorganizowany przez Stowarzyszenie „Mysłowicki Detektyw Historyczny”. Głównym celem tego wydarzenia było propagowanie bogatej historii naszego miasta oraz ożywienie ulicy Portowej, która znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie słynnego Kąta Trzech Cesarzy.

Piknik rozpoczął się w samo południe na Rynku. Następnie w barwnym pochodzie przeszliśmy przez Promenadę na ulicę Portowa. Członkowie Stowarzyszenia oraz uczniowie Gimnazjum nr 2 w Mysłowicach pojawili się w strojach z przełomu XIX i XX wieku. W imprezie brało udział również Bractwo Kurkowe z Bytomia i bicykliści.

Na ulicy Portowej na uczestników czekało wiele atrakcji m.in. koncerty. Można było również zwiedzić salę w której przed stu laty znajdowała się restauracja. Na Promenadzie miał miejsce pokaz jazdy konnej w damskim siodle. Z kolei w Muzeum Miasta Myslowice odbywały się prelekcje.

Uczestnicy byli zadowoleni z organizacji i z tego, że organizatorom udało się zaciekawić historią naszego miasta. Już za rok odbędzie się kolejny piknik, jednak do tego czasu Stowarzyszenie ,,Mysłowicki Detektyw Historyczny” nie będzie próżnować. Członkowie podejmują ciągle to nowe inicjatywy mające na celu promowanie historii oraz ochronę tego co w Mysłowicach ma wartość historyczną.

Zachęcamy wszystkich do dołączenia do grupy ,,Mysłowicki Detektyw Historyczny” na portalu www.facebook.com. Można tam dzielić się zdjęciami i ciekawostkami dotyczącymi historii naszego miasta oraz dowiedzieć się wielu nieznanych dotąd faktów.

Zobacz również zdjęcia.

Informujemy, że witryna www.nspjmyslowice.pl używa tzw. plików cookies. Wykorzystywane są one do prowadzenia statystyk odwiedzin oraz w celu dostosowania wyglądu strony do danego użytkownika. Korzystanie z naszej witryny bez stosownych zmian ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Szczegółowe informacje można znaleźć w naszej polityce prywatności.

Akceptuję ciasteczka z tej strony.