ARI Image Slider

Droga Krzyżowa ulicami Mysłowic

Droga KrzyżowaW piątek 22 marca tradycyjnie, jak co roku w piątek przed Niedzielą Palmową, Mysłowiczanie przeszli Drogą Krzyżową ulicami naszego Miasta. Początek nabożeństwa miał miejsce przy kościele św. Krzyża. Mimo przenikliwego zimna i padającego śniegu tłum mieszkańców naszego miasta zgromadził się przy tej najmniejszej świątyni by ofiarować wszystkie swoje modlitwy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

Trasa tegorocznej Drogi Krzyżowej wiodła ulicą Bytomską do kościoła Mariackiego, a następnie przez Rynek oraz ulicami Kaczą, Strumieńskiego i Strażacką do Placu Wolności, a później ul. Szymanowskiego do kościoła Serca Pana Jezusa, gdzie miało miejsce zakończenie nabożeństwa.

Wierni każdej z czterech parafii uczestniczących w nabożeństwie, prowadzili rozważania przy wyznaczonych stacjach. Przygotowane rozważania miały bardzo głęboką treść, która pomogła nam sobie uzmysłowić wydarzenia, które miały miejsce podczas drogi Pana Jezusa na Golgotę oraz pokazała nam właściwe postawy, jakie powinniśmy w naszym życiu przyjmować.

Na zakończenie nabożeństwa ks. dziekan Krzysztof Kasza podziękował wszystkim kapłanom i wiernym uczestniczącym w tegorocznej Drodze Krzyżowej, zachęcił do uczestnictwa w wydarzeniach Wielkiego Tygodnia oraz pobłogosławił wszystkim zgromadzonym.

Zobacz również galerię zdjęć.

Informujemy, że witryna www.nspjmyslowice.pl używa tzw. plików cookies. Wykorzystywane są one do prowadzenia statystyk odwiedzin oraz w celu dostosowania wyglądu strony do danego użytkownika. Korzystanie z naszej witryny bez stosownych zmian ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Szczegółowe informacje można znaleźć w naszej polityce prywatności.

Akceptuję ciasteczka z tej strony.