Unite Nivo Slider

Kapłani obecnie pracujący w parafii

PROBOSZCZ

Ks. Krzysztof Kasza, mgr lic. - Urodził się 17 grudnia 1957 roku w Czechowicach-Dziedzicach. Wychowywał się w Pszczynie gdzie ukończył szkołę podstawową i liceum. W latach 1976-1983 studiował w Wyżzym Śląskim Seminarium Duchownym. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa Herberta Bednorza w dniu 31 marca 1983r. w Katowicach. Jako wikariusz pracował w Katowicach, Chorzowie i Jastrzębiu-Zdroju. Od 1990r. był misjonarzem archidiecezjalnym. W 1996r. został mianowany proboszczem parafii Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Maksymiliana Kolbego w Janowie Miejskim. Proboszczem naszej parafii został w 2007r. W latach 2003 - 2013 sprawował funkcję dziekana dekanatu mysłowickiego.

Zapraszamy do kącika ks. proboszcza, w którym znajduje się wiele jego tekstów i zdjęć.

WIKARIUSZE

Ks. Sławomir Szweter, mgr lic. - Urodził się 24 lutego 1974 roku w Rudzie Śląskiej. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk arcybiskupa Damiana Zimonia w dniu 15 maja 1999 roku w Katowicach. Pracował jako wikariusz w Rybniku-Niedobczycach i Czerwionce-Leszczynach. W latach 2006-2014 pełnił posługę w domu rekolekcyjnym w Wiśle-Jaworniku. W naszej parafii pracuje od września 2014 roku. Jest katechetą w I Liceum Ogólnokształcącym w Mysłowicach.

Ks. Zbigniew Pilecki, mgr lic. - Urodził się 19 kwietnia 1968 roku w Mikołowie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk arcybiskupa Damiana Zimonia w dniu 11 maja 1996 roku w Katowicach. Pracował w Katowicach-Giszowcu, Orzeszu, Katowicach-Piotrowicach Świętochłowicach-Lipinach, Siemianowicach Śląskich i Rydułtowach-Orłowcu. W naszej parafii pracuje od września 2013r. W parafii opiekuje się Liturgiczną Służbą Ołtarza, III Zakonem Franciszkańskim oraz Ochronką. Przygotowuje również dorosłych do przyjęcia sakramentów Chrztu i Bierzmowania. Jest katechetą w II Liceum Ogólnokształcącym w Mysłowicach.

Ks. Szymon Kocur - Urodził się 19 kwietnia 1987 roku w Rydułtowach. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk arcybiskupa Wiktora Skworca w dniu 12 maja 2012 roku w Katowicach. Poprzednio pracował w parafii św. Brata Alberta w Jastrzębiu Zdroju. W naszej parafii pracuje od września 2015 roku. Opiekuje się chórem, Domowym Kościołem i grupą Dzieci Maryi. Jest katechetą w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Mysłowicach.

KAPŁANI POMAGAJĄCY W PARAFII

Ks. Leszek Szewczyk, dr hab. - Urodził się 4 kwietnia 1965r. w Marklowicach. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa Damiana Zimonia w dniu 11 maja 1991r. w Katowicach. W naszej parafii od września 1991r. Początkowo przez kilka lat był wikariuszem, a następnie rezydentem pomagającym regularnie w duszpasterstwie parafialnym. Jest doktorem habilitowanym teologii. Pracuje na stanowisku adiunkta w Katedrze Teologii Pastoralnej, Liturgiki, Homiletyki i Katechetyki na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Ks. Ernest Mosler, mgr - Urodził się 21 listopada 1965r. w Mysłowicach. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa Damiana Zimonia w dniu 11 maja 1991r. w Katowicach. W naszej parafii od lutego 2015.

Na terenie parafii posługują Ojcowie Jezuici:
- o. dr Wacław Królikowski - rektor Górnośląskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Mysłowicach
- o. Artur Niechwiej
- o. Tomasz Kopczyński

Ojcowie zamieszkują na Prebendzie przy ul. Towarowej 2.