Stopnie przynależności

Istnieją trzy stopnie przynależności do Stowarzyszenia:

I. Wpisanie się do Księgi Stowarzyszenia, co jest równoznaczne z oddaniem się pod opiekę Matki Bożej, Patronki Dobrej Śmierci.

II. Oprócz wpisu do Księgi zobowiązanie do codziennego odmawiania rano i wieczorem 3 razy "Zdrowaś Maryjo" z wezwaniem na końcu: "Matko Boża, Patronko Dobrej Śmierci - módl się za nami" oraz "Św. Józefie - módl się za nami".

III. Podjęcie modlitwy przypisanej dla II stopnia oraz codzienny, wieczorny rachunek sumienia, a także raz w miesiącu (np. w I. piątek lub w I. sobotę miesiąca) przystąpienie do Sakramentu Pojednania i Eucharystii, i choćby krótkie wyciszenie się dla refleksji nad godnym przygotowaniem się na śmierć.