Me serduszko takie małe
choć miłością wszystkich darzy
czasem skacze oszalałe
bo mu kochać wciąż się marzy
wiem że rosnąć stale muszę
by wzrastało też serduszko
więc mamusię często kuszę
o bułeczkę i jajuszko
kiedy minie zima sroga
przyjdzie wiosna wielkim krokiem
miłość dla mnie będzie droga
tak jak było to przed rokiem
gdy już będę bardzo wielki
będę kochać z całej siły
i pokonam opór wszelki
choć ktoś będzie mi niemiły
bo miłować wszystkich trzeba
gdyż Pan Jezus tak wymaga
gdy ktoś kocha gna do nieba
więc w modlitwie o nią błagam
rośnij we mnie ma miłości
jak serduszko w moim ciele
bo bez ciebie żyję w złości
i dobroci nie ma wiele