Śpioszek

Kiedy rano słońce wstaje
Zwiedzam we śnie ciepłe kraje
Pod poduszkę wkładam głowę
Tak mi dobrze gdy spać mogę
Żaden budzik mnie nie ruszy
Bo zatykam sobie uszy
Nawet kiedy kogut pieje


Nie wiem co się wokół dzieje
Dzionek prześpię i noc całą
Tak mi ciągle jest za mało
Dobrze jest mi kiedy drzemię
Bo jest śpioszek wielki ze mnie
Powiem tylko na dodatek
Że dopiero mam pięć latek