Żeby dzieciom lepiej było

Żeby dzieciom lepiej było
napisałem dwa wierszyki
powiem że ci będzie miło
gdy poczytasz po dwa łyki

pierwszy wierszyk to łyk jeden
na dodatek jeszcze drugi
i tak wkoło przez dni siedem
by w pamięci ślad był długi

czytaj wiersze me dokładnie
gdyż w nich nauka jest zamknięta
o tym jak żyć trzeba ładnie
by twa dusza była święta

każdy wierszyk moi mili
cząstkę świata wam ukaże
rąbek nieba też uchyli
to od Boga dla nas w darze

kiedy czas czytania minie
pomyśl co w swym życiu zmienić
na poprawie niech czas płynie
by cię wszyscy mogli cenić

chociaż czasem ciężko będzie
bo być dobrym jest dość trudno
jednak kochaj zawsze wszędzie
by nie było w sercu brudno

za twą pracę nad dobrocią
szczęście spłynie w twoją duszę
ludzie wkoło cię ozłocą
ja z radości też się wzruszę