Życie nie na niby

Życie nie na niby

Jak by to było gdyby
żyć trzeba tak na niby

z fantazją szedł bym przez świat
nie liczył przeżytych lat


bo czasu by nie było
nic by się nie kończyło
zamki z piasku bym stawiał
z wilkiem bym się zabawiał
jadałbym tylko lody
nie piłbym czystej wody
tylko słodkie kakao
wciąż by mi było mało
huśtałbym się na tęczy
zjeżdżałbym po poręczy
i latałbym jak ptaki
byłbym nie byle jaki

lecz żyć naprawdę trzeba
i ciężko iść do nieba
nawet minuta każda
jest tak ogromnie ważna
aż w głowie się nie mieści
że życie się nie pieści
pot czasem się z nas leje
nikt się wtedy nie śmieje
o wschodzie trzeba wstawać
i życia nie udawać
wieść je dobrze należy
by zła wokół nie szerzyć
choć jest to sprawą trudną
nigdy nie jest więc nudną