ARI Image Slider

Uroczyste wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II do parafii NSPJ

W niedzielę 18 maja 2014 roku do naszej parafii uroczyście zostały wprowadzone relikwie krwi św. Jana Pawła II. Relikwie dla naszej parafii odebrał ks. proboszcz Krzysztof Kasza w dniu 9 maja 2014 roku w kurii krakowskiej z rąk Jego Eminencji Stanisława kardynała Dziwisza.

Uroczyste wprowadzenie relikwii nastąpiło podczas Eucharystii o godzinie 19:30, którą poprzedziła procesja z probostwa, w której poczty sztandarowe, orkiestra, służba liturgiczna oraz kapłani przeszli do kościoła. Relikwię wprowadził do świątyni parafialnej główny celebrans, ks. Krzysztof Kasza. W Mszy Świętej uczestniczyły Władze Mysłowic, rektor oraz profesorowie Górnośląskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. kardynała Hlonda, poczty sztandarowe z miasta i parafii, młodzież szkolna oraz rzesza parafian. Liturgię upiększyła grą orkiestra dęta KWK Mysłowice – Wesoła, a śpiewem schola parafialna. Po zakończeniu Eucharystii każdy z uczestników mógł uczcić przez ucałowanie relikwie św. Jana Pawła II. Z tej możliwości skorzystali niemal wszyscy, niektórzy oczekując kilkadziesiąt minut.

Cieszymy się, że nasza parafia dostąpiła zaszczytu przywitania tak wspaniałego świętego, jakim jest nasz wielki rodak – papież Jan Paweł II. Mamy nadzieję, że obecność tych relikwii pomoże nam jeszcze wierniej czcić kult Jana Pawła II i polecać wszystkie nasze modlitwy za jego wstawiennictwem.

 

Dostępna jest galeria zdjęć z tej uroczystości.

 

Informujemy, że witryna www.nspjmyslowice.pl używa tzw. plików cookies. Wykorzystywane są one do prowadzenia statystyk odwiedzin oraz w celu dostosowania wyglądu strony do danego użytkownika. Korzystanie z naszej witryny bez stosownych zmian ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Szczegółowe informacje można znaleźć w naszej polityce prywatności.

Akceptuję ciasteczka z tej strony.