Kapłani obecnie pracujący w parafii

PROBOSZCZ

Ks. Krzysztof Kasza, mgr lic. - Urodził się 17 grudnia 1957 roku w Czechowicach-Dziedzicach. Wychowywał się w Pszczynie gdzie ukończył szkołę podstawową i liceum. W latach 1976-1983 studiował w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa Herberta Bednorza w dniu 31 marca 1983r. w Katowicach. Jako wikariusz pracował w Katowicach, Chorzowie i Jastrzębiu-Zdroju. Od 1990r. był misjonarzem archidiecezjalnym. W 1996r. został mianowany proboszczem parafii Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Maksymiliana Kolbego w Janowie Miejskim. Proboszczem naszej parafii został w 2007r. W latach 2003 - 2013 sprawował funkcję dziekana dekanatu mysłowickiego.

Zapraszamy do kącika ks. proboszcza, w którym znajduje się wiele jego tekstów i zdjęć.

WIKARIUSZE

Ks. Kamil Kiełkowski – wikariusz. Urodzony 27 kwietnia 1991 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 21 maja 2016 roku. W naszej parafii pracuje od września 2019 roku.

Ks. Janusz Wilczek – wikariusz i kapelan aresztu. Urodzony 25 lutego 1970 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 16 maja 1998 roku. W naszej parafii pracuje od września 2019 roku.

Ks. Bartłomiej Szymczak – wikariusz - urodzony 11 marca 1986 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 14 maja 2011. W naszej parafii pracuje od września 2018.

KAPŁANI POMAGAJĄCY W PARAFII

Ks. Leszek Szewczyk, prof. dr hab. - Urodził się 4 kwietnia 1965r. w Marklowicach. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa Damiana Zimonia w dniu 11 maja 1991r. w Katowicach. W naszej parafii od września 1991r. Początkowo przez kilka lat był wikariuszem, a następnie rezydentem pomagającym regularnie w duszpasterstwie parafialnym. Jest profesorem nauk teologicznych. Pracuje w Instytucie Nauk Teologicznych na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Ks. Ernest Mosler, mgr - Urodził się 21 listopada 1965r. w Mysłowicach. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa Damiana Zimonia w dniu 11 maja 1991r. w Katowicach. W naszej parafii od lutego 2015.

Na terenie parafii posługują Ojcowie Jezuici:

- o. Krzysztof Homa,
- o. Artur Niechwiej – dyrektor Szkoły Podstawowej przy ul. Powstańców,
- o. Tomasz Kopczyński.

Ojcowie zamieszkują w budynku prebendy przy ul. Towarowej 2.