ARI Image Slider

Jan XXIII i Jan Paweł II świętymi Kościoła katolickiego

Pielgrzymka do RzymuPo kilkumiesięcznym oczekiwaniu nadszedł dla nas – pielgrzymów udających się do Watykanu wyjątkowy czas. Udaliśmy się w pielgrzymce by móc uczestniczyć w kanonizacji dwóch błogosławionych papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. Wspólnotę pielgrzymkową stworzyło 56 osób z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłowicach oraz Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach. Opiekę duchową sprawowali nad nami ks. Rafał Mucha oraz ks. Maciej Brol.

Dostępna jest również galeria zdjęć z pielgrzymki.


Trwająca dobę podróż autokarowa do Rzymu zmęczyła starszych i młodszych, jednak nie była w stanie zniechęcić nas i pozbawić sił by przez kolejne kilkanaście godzin oczekiwać na godzinę kanonizacji. Większość z nas jeszcze w sobotni wieczór bądź w środku nocy udała się w tłum aby móc znaleźć się podczas kanonizacji na Placu Św. Piotra. Nie wszystkim z nas się to udało, jednak dla każdego możliwość uczestnictwa w tej Mszy Świętej w Rzymie, a więc w centrum Kościoła była wyjątkowym przeżyciem. Nasze serca zabiły mocniej gdy papież Franciszek ogłaszał świętym naszego rodaka, którego większość doskonale pamięta, któremu towarzyszyliśmy podczas licznych pielgrzymek, którego z tak wielkim żalem żegnaliśmy gdy odchodził z tego świata, o beatyfikację i kanonizację, którego gorliwie modliliśmy się.

 

Czy można było sobie wyobrazić ten dzień bez nawiedzenia grobów obu kanonizowanych papieży? Oczywiście, że nie. Po kilkunastu godzinach stania wystarczyła godzina na obiad i prysznic by zaraz podążyć z powrotem na Plac Św. Piotra i stanąć w kolejce prowadzącej do bazyliki w której spoczywają papieże. To prawdopodobnie był ostatni tak wyjątkowy dzień w Rzymie, a zarazem ostatnia uroczystość związana z papieżem Janem Pawłem II. Będziemy dziękować Panu Bogu do końca życia za to, że mogliśmy w niej uczestniczyć.


Potrzebą naszych serc było uczestnictwo kolejnego dnia w dziękczynnej Eucharystii, którą celebrował kardynał Angelo Comastri, archiprezbiter Bazyliki Watykańskiej. Kardynał Comastri wygłosił bardzo piękną i wzruszającą homilię o Janie Pawle II. Podczas pobytu w Rzymie mieliśmy również dwukrotnie możliwość zwiedzenia najważniejszych i najpiękniejszych miejsc miasta z przewodnikiem, a w każdej chwili mogliśmy sami udać się w interesujące nas miejsca. Nie sposób opisać wszystkich uczuć, emocji i wydarzeń, które nam towarzyszyły. By móc to wszystko poczuć trzeba było to przeżyć. Wróciliśmy do Polski umocnieni i mimo zmęczenia wielce zadowoleni, a owoce tej pielgrzymki będą w nas trwały przez długie lata.


Z woli Bożej jest nam dane dzisiaj w naszej mysłowickiej parafii przeżywać wielką uroczystość, która jest przedłużeniem tych wyjątkowych chwil, w których dane nam  było uczestniczyć. W dniu urodzin papieża Jana Pawła II do naszej parafii uroczyście wprowadzamy Jego relikwie, które przed tygodniem ks. proboszcz Krzysztof Kasza otrzymał z rąk Jego Eminencji Stanisława kardynała Dziwisza, metropolity krakowskiego. Wielka radość gości w naszych sercach i wyrażamy wielką wdzięczność kardynałowi Dziwiszowi, że będziemy mogli w naszej parafii oddawać cześć relikwiom św. Jana Pawła II oraz modlić się za Jego wstawiennictwem we wszystkich naszych intencjach. Przyszło nam żyć w pięknych czasach i doświadczać rzeczy, których nie było dane przeżywać Polakom przez wieki. Dziękujmy Bogu za św. Jana Pawła II i św. Jana XXIII, którzy pokazali nam swoim życiem właściwą drogę prowadzącą ku Chrystusowi. My również jesteśmy przeznaczeni do świętości, starajmy się zatem naśladować świętych papieży i żyć ich przykładem, abyśmy mogli się razem z nimi radować w chwale Nieba. 

 

Dostępna jest również galeria zdjęć z pielgrzymki.

Informujemy, że witryna www.nspjmyslowice.pl używa tzw. plików cookies. Wykorzystywane są one do prowadzenia statystyk odwiedzin oraz w celu dostosowania wyglądu strony do danego użytkownika. Korzystanie z naszej witryny bez stosownych zmian ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Szczegółowe informacje można znaleźć w naszej polityce prywatności.

Akceptuję ciasteczka z tej strony.