ARI Image Slider

Transmisje z naszego kościoła NA ŻYWO ->kliknij Tutaj

Zgodnie z zarządzeniem Arcybiskupa Wiktora Skworca do odwołania zostaje udzielona wiernym dyspensa od uczestnictwa w Mszach Św. niedzielnych.
WE MSZACH ŚWIĘTYCH W NASZYM KOŚCIELE MOŻE UCZESTNICZYĆ OK. 90 OSÓB.
Kaplica oraz przedsionek kościoła są otwarte i przeznaczone do indywidualnej modlitwy.

Zachęcamy do łączenia się z kapłanami sprawującymi Eucharystię poprzez transmisje z naszego kościoła w dni powszednie o 8:00 i 18:00 oraz w niedziele i święta o 9:30 i 18:00. Zachęcamy również do włączenia się w modlitwę różańcową o 20:30. Codziennie o godzinie 20:15 będą wzywać do wspólnej modlitwy dzwony kościelne.

Dzisiaj jest środa, 27 maja 2020
jtemplate.ru - free extensions for joomla

Dewastacja na cmentarzu - sprawcy poszukiwani

Na cmentarzu przy ulicy Mikołowskiej w Mysłowicach doszło do dewastacji wielkiego pomnika i krzyża. Pasja ukrzyżowania na tym mysłowickim cmentarzu liczy sobie już blisko 120 lat.

Cmentarz należy do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłowicach. Obecnie wielki krzyż oraz rzeźba były w trakcie remontu, który rozpoczął się 8 sierpnia. Okazję wykorzystali młodzi wandale i pomnik zrobiony z piaskowca został zniszczony.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 1 września około godz. 16:40. Młodzież prawdopodobnie zawiesiła się na krzyżu oraz jednej z rąk rzeźby. W efekcie ich działań prawy element krzyża oraz prawe ramię zostało urwane. Patrol policji, który przybył na miejsce nie zastał tam już nikogo.

 

- Administrator cmentarza zgłosił przestępstwo, wydział kryminalny będzie teraz ścigał sprawców - powiedział st. sierż. Damian Sokołowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach.

Prace renowacyjne ze względu na zniszczenia zostaną przedłużone. Koszt naprawy może kosztować nawet ponad 10 tysięcy. Pomnikiem i jego rewitalizacją zajmują się ludzie działając bezinteresownie. Mieszkańcy angażują się w remont, gdyż jest to dla nich ważna rzeźba.

Jeśli ktoś widział osoby bawiące się przy pomniku w niedzielne popołudnie, był świadkiem zniszczeń lub wie coś na ten temat może skontaktować się z mysłowicką policją: 32 3173 280 (wydział kryminalny).

Żródło: naszemiasto.pl

 

Informujemy, że witryna www.nspjmyslowice.pl używa tzw. plików cookies. Wykorzystywane są one do prowadzenia statystyk odwiedzin oraz w celu dostosowania wyglądu strony do danego użytkownika. Korzystanie z naszej witryny bez stosownych zmian ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Szczegółowe informacje można znaleźć w naszej polityce prywatności.

Akceptuję ciasteczka z tej strony.