ARI Image Slider

Transmisje z naszego kościoła NA ŻYWO ->kliknij Tutaj

Zgodnie z zarządzeniem Arcybiskupa Wiktora Skworca do odwołania zostaje udzielona wiernym dyspensa od uczestnictwa w Mszach Św. niedzielnych. WSZYSTKIE MSZE ŚWIĘTE I POGRZEBY BĘDĄ ODPRAWIANE BEZ UDZIAŁU WIERNYCH. NIE BĘDZIE MOŻLIWOŚCI SKORZYSTANIA Z SAKRAMENTU POKUTY ORAZ UDZIAŁU W LITURGII TRIDUUM PASCHALNEGO. Kaplica oraz przedsionek kościoła są otwarte i przeznaczone do indywidualnej modlitwy.
Zachęcamy do łączenia się z kapłanami sprawującymi Eucharystię poprzez transmisje z naszego kościoła w dni powszednie o 8:00 i 18:00 oraz w niedziele o 8:00, 9:30 i 18:00. Zachęcamy również do włączenia się w modlitwę różańcową o 20:30. Codziennie o godzinie 20:15 będą wzywać do wspólnej modlitwy dzwony kościelne.

Dzisiaj jest poniedziałek, 06 kwietnia 2020
jtemplate.ru - free extensions for joomla

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

„Miłość – odwiecznym pragnieniem świata"

„Bóg rozpoczął budowanie fundamentów współżycia ludzkiego od serca, gdy zajrzał w Serce Dziewicy z Nazaretu i przez Ducha Świętego, który jest Duchem Miłości, przekazał Synowi Serce Ojcowskie (...). Bóg – Miłość wszedł w życie codzienne, tak bardzo bliskie człowiekowi. Z całą potęgą i mocą wtargnął Bóg – Miłość w życie rodzinne i założył w domku ubogiego cieśli Świętą Rodzinę. Wtargnął do warsztatu pracy i odmienił współżycie w pracy. Codzienny trud pracy wytwórczej, rzemieślniczej napełnił miłością.

O, gdybyśmy umieli przyłożyć ucho do serca zmęczonej ludzkości i wsłuchać się w pragnienia, które są tam ukryte, poznalibyśmy, że człowiekowi potrzeba prawdy, wolności, sprawiedliwości, ale nade wszystko – miłości. We współczesnym człowieku podnosi się bunt, podyktowany zdrową siłą pragnienia miłości...

Katastrofa grzechu pierworodnego nie pozbawiła go miłości. Zapewne, była to katastrofa! A my jej skutki na sobie jeszcze dobrze odczuwamy! Wiemy, ze chociaż pragniemy prawdy, często błądzimy w kłamstwie. Chociaż szukamy wolności, tak często jesteśmy niewolnikami, zwłaszcza sami siebie. Gdy pragniemy sprawiedliwości, umiemy być niesprawiedliwi i, wbrew pragnieniu miłowania, nienawidzimy (...).

Nie można sprawić, by człowiek jako dziecko Boże, przestał być człowiekiem. Nie można pozbawić go serca i potęgi miłowania. W człowieku nadal pozostała potrzeba miłowania, którą uznać musimy (...). Prawdziwa odbudowa i przebudowa społeczna zacznie się wtedy, gdy „sprawiedliwość serca dostanie" i namaszczona będzie miłością, gdy każdy kodeks życia publicznego, czy to prywatny, czy obywatelski, konstytucje czy kodeksy pracy będą przeniknięte duchem miłości (...).

Nie myślcie, Najmilsi, że to utopia. Wszystkie utopie, które się zrodziły z niepokoju człowieka, szukającego nowego i lepszego współżycia społecznego, są właśnie szukaniem miłości. Poczujemy się w pełni wolni i w prawdzie dopiero wtedy, gdy wszystkie moce w naszym życiu osobistym, rodzinnym, społecznym, zawodowym i politycznym, a nawet w tak skłóconym dzisiaj życiu międzynarodowym, odkryją serce".

 

Informujemy, że witryna www.nspjmyslowice.pl używa tzw. plików cookies. Wykorzystywane są one do prowadzenia statystyk odwiedzin oraz w celu dostosowania wyglądu strony do danego użytkownika. Korzystanie z naszej witryny bez stosownych zmian ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Szczegółowe informacje można znaleźć w naszej polityce prywatności.

Akceptuję ciasteczka z tej strony.