ARI Image Slider

XXX Niedziela Zwykła

Słowo na niedzielę

Tak naprawdę każdy z nas ma w sobie wewnętrzne wołanie Bartymeusza: „Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną” (Mk 10,47b), choć czasami trudno się do tego przyznać. Dlaczego? Wstyd? Chcę być niezależny?

 

To błędne rozumowanie! Bóg dał nam wolną wolę, daje nam możliwość wyboru. Jednak, kiedy przychodzą na nas doświadczenia, to wołamy, jak ów żebrak z dzisiejszej Ewangelii.

Pan Jezus nie przechodzi obok nas obojętnie, każdego z nas pyta i wysłuchuje. Tylko trzeba zapytać samego siebie, jak jest moja wiara? Bartymeusza wiara była tak ogromna, że go uzdrowiła. Wiara w to, że Pan Jezus może to uczynić. Zaufał Bogu bezgranicznie! Nie stawiał Chrystusowi warunków. Czy ja tak potrafię?

 

 

Informujemy, że witryna www.nspjmyslowice.pl używa tzw. plików cookies. Wykorzystywane są one do prowadzenia statystyk odwiedzin oraz w celu dostosowania wyglądu strony do danego użytkownika. Korzystanie z naszej witryny bez stosownych zmian ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Szczegółowe informacje można znaleźć w naszej polityce prywatności.

Akceptuję ciasteczka z tej strony.