ARI Image Slider

Niedziela Miłosierdzia Bożego

Słowo na niedzielę

Radość uczniów była ogromna, kiedy ujrzeli Pana Jezusa. W tej radości otrzymali Ducha Świętego i misję odpuszczania grzechów.

Postawa Tomasza z dzisiejszej Ewangelii, często pojawia się również i dzisiaj. Współczesny człowiek chciałby wszystkiego doświadczyć w sposób wyraźny, dotknąć, zobaczyć. Jednakże, gdzie w takiej postawie miejsce na wiarę?

Apostoł, kiedy zobaczył Pana Jezusa uwierzył, już nie chciał dotykać ran Zmartwychwstałego, ale usłyszał słowa, które w pewnym sensie były wyrzutem, jaki kieruje do niego Pan Jezus, a dla nas są nadzieją i umocnieniem: „Uwierzyłeś, bo Mnie ujrzałeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli” (J 20, 29).

Niech więc pogłębianie naszej wiary, prowadzi nas do tego, aby zawsze w naszym sercu, bez stawiania warunków wypowiadać sława: „Pan mój i Bóg mój!” (J 20, 28).

 

 

 

 

 

Informujemy, że witryna www.nspjmyslowice.pl używa tzw. plików cookies. Wykorzystywane są one do prowadzenia statystyk odwiedzin oraz w celu dostosowania wyglądu strony do danego użytkownika. Korzystanie z naszej witryny bez stosownych zmian ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Szczegółowe informacje można znaleźć w naszej polityce prywatności.

Akceptuję ciasteczka z tej strony.