ARI Image Slider

Transmisje z naszego kościoła NA ŻYWO ->kliknij Tutaj

Zgodnie z zarządzeniem Arcybiskupa Wiktora Skworca do odwołania zostaje udzielona wiernym dyspensa od uczestnictwa w Mszach Św. niedzielnych.
WE MSZACH ŚWIĘTYCH W NASZYM KOŚCIELE MOŻE UCZESTNICZYĆ OK. 90 OSÓB.
Kaplica oraz przedsionek kościoła są otwarte i przeznaczone do indywidualnej modlitwy.

Zachęcamy do łączenia się z kapłanami sprawującymi Eucharystię poprzez transmisje z naszego kościoła w dni powszednie o 8:00 i 18:00 oraz w niedziele i święta o 9:30 i 18:00. Zachęcamy również do włączenia się w modlitwę różańcową o 20:30. Codziennie o godzinie 20:15 będą wzywać do wspólnej modlitwy dzwony kościelne.

Dzisiaj jest środa, 27 maja 2020
jtemplate.ru - free extensions for joomla

Niedziela Chrztu Pańskiego

Słowo na niedzielę

Gdy Izraelici przychodzili do Jana Chrzciciela, by przyjąć chrzest nawrócenia, oznaczało to, że całe swoje życie chcą poddać Bogu i Jego osądowi oraz pragną od tej chwili pełnić jedynie Jego wolę. Jezus podejmując decyzję przyjęcia chrztu z rąk Jana wyraża takie same pragnienie. Nie potrzebuje nawrócenia, bo nie miał żadnego grzechu, ale pragnie objawić się światu jako Ten, który zgadza się na wolę Ojca i chce ją wypełnić. Jest to Jego świadomy, dobrowolny wybór, decyzja, której pozostanie wierny aż do końca, do ostatniego tchnienia na krzyżu, kiedy wypowie słowo: „wykonało się" i odda ducha. Świadkami tego są nie tylko jego bracia, stojący na brzegu Jordanu, ale przede wszystkim sam Bóg, który decyzję Jezusa przypieczętowuje słowami: „To jest mój Syn Umiłowany, w którym mam upodobanie". Potwierdza tym samym synostwo Jezusa, a także Jego powołanie i misję, którą było zbawienie wszystkich ludzi.

Jezus wypełnił swoją misję oddając swoje życie na krzyżu za każdego z nas, aby wyzwolić nas z pod panowania grzechu i śmierci. Poprzez swoje zmartwychwstanie zaś otworzył dla nas niebo i dał nadzieję na życie wieczne w swoim królestwie. My dzisiaj możemy korzystać z owoców Jego śmierci i zmartwychwstania dzięki naszemu chrztu św., przez który zostaliśmy zjednoczeni z Nim w Jego śmierci i zmartwychwstaniu. Czy jednak pamiętamy o tym w naszej codzienności i żyjemy świadomie łaską chrztu?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informujemy, że witryna www.nspjmyslowice.pl używa tzw. plików cookies. Wykorzystywane są one do prowadzenia statystyk odwiedzin oraz w celu dostosowania wyglądu strony do danego użytkownika. Korzystanie z naszej witryny bez stosownych zmian ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Szczegółowe informacje można znaleźć w naszej polityce prywatności.

Akceptuję ciasteczka z tej strony.