ARI Image Slider

Transmisje z naszego kościoła NA ŻYWO ->kliknij Tutaj

Zgodnie z zarządzeniem Arcybiskupa Wiktora Skworca do odwołania zostaje udzielona wiernym dyspensa od uczestnictwa w Mszach Św. niedzielnych. WSZYSTKIE MSZE ŚWIĘTE I POGRZEBY BĘDĄ ODPRAWIANE BEZ UDZIAŁU WIERNYCH. NIE BĘDZIE MOŻLIWOŚCI SKORZYSTANIA Z SAKRAMENTU POKUTY ORAZ UDZIAŁU W LITURGII TRIDUUM PASCHALNEGO. Kaplica oraz przedsionek kościoła są otwarte i przeznaczone do indywidualnej modlitwy.
Zachęcamy do łączenia się z kapłanami sprawującymi Eucharystię poprzez transmisje z naszego kościoła w dni powszednie o 8:00 i 18:00 oraz w niedziele o 8:00, 9:30 i 18:00. Zachęcamy również do włączenia się w modlitwę różańcową o 20:30. Codziennie o godzinie 20:15 będą wzywać do wspólnej modlitwy dzwony kościelne.

Dzisiaj jest środa, 01 kwietnia 2020
jtemplate.ru - free extensions for joomla

Święty Józef - 23 marca

Miłośniku ubóstwa

Józef był mistrzem zaufania Opatrzności. Gdy Jezus mówi o liliach polnych i o ptakach powietrznych, widzę zaufanie i powierzenie się Bogu świętego Józefa. Ubogi. To polskie słowo odsłania istotę znaczenia tej cechy. Józefowi, choć był z rodu królewskiego, wystarczało poprzestawanie na małym, bo to czyni wolnym. Dzięki temu Jezus mógł bez trudu stać się wędrownym kaznodzieją. Zbyt wielkie bogactwa wiążą i uzależniają.

Nie chodzi tu o krytykę bogaczy, ale o troskę o wolność. Pamiętamy młodzieńca, który nie mógł żyć jak Jezus, bo miał zbyt wiele posiadłości. Pamiętamy również ubogą wdowę, która ze swego niedostatku, wrzuca do skarbony. Jezus ukazuje ją jako niezwykły wzór do naśladowania, wzór bezinteresownej hojności. Józef, choć miał niewiele, wszystko by dał, aby pomóc, zapewnić byt, w końcu - ratować.

Módlmy się o wolność wewnętrzną, która nam pozwala zaufać Opatrzności.

 

 

 

Informujemy, że witryna www.nspjmyslowice.pl używa tzw. plików cookies. Wykorzystywane są one do prowadzenia statystyk odwiedzin oraz w celu dostosowania wyglądu strony do danego użytkownika. Korzystanie z naszej witryny bez stosownych zmian ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Szczegółowe informacje można znaleźć w naszej polityce prywatności.

Akceptuję ciasteczka z tej strony.