ARI Image Slider

Transmisje z naszego kościoła NA ŻYWO ->kliknij Tutaj

Zgodnie z zarządzeniem Arcybiskupa Wiktora Skworca do odwołania zostaje udzielona wiernym dyspensa od uczestnictwa w Mszach Św. niedzielnych. WSZYSTKIE MSZE ŚWIĘTE I POGRZEBY BĘDĄ ODPRAWIANE BEZ UDZIAŁU WIERNYCH. NIE BĘDZIE MOŻLIWOŚCI SKORZYSTANIA Z SAKRAMENTU POKUTY ORAZ UDZIAŁU W LITURGII TRIDUUM PASCHALNEGO. Kaplica oraz przedsionek kościoła są otwarte i przeznaczone do indywidualnej modlitwy.
Zachęcamy do łączenia się z kapłanami sprawującymi Eucharystię poprzez transmisje z naszego kościoła w dni powszednie o 8:00 i 18:00 oraz w niedziele o 8:00, 9:30 i 18:00. Zachęcamy również do włączenia się w modlitwę różańcową o 20:30. Codziennie o godzinie 20:15 będą wzywać do wspólnej modlitwy dzwony kościelne.

Dzisiaj jest środa, 01 kwietnia 2020
jtemplate.ru - free extensions for joomla

Święty Józef - 25 marca

Opiekunie dziewic, Podporo rodzin

Tę cechę Józefa chyba najpełniej odkryła św. Teresa z Avila. W pełni zawierzyła mu życie swoje i swoich sióstr. Józef, podobnie jak o Maryję, troszczy się o tych, którzy pozostają bezżenni dla królestwa niebieskiego i służą w Kościele. Troska tylko o swoją rodzinę to za mało. Bóg pokazuje mężczyźnie jeszcze innych potrzebujących i rozszerza nasze serce, byśmy szli im z pomocą. Dla każdego z nas oznacza to co innego, ale warto szukać, by odpowiedzieć na Boże wezwanie. Może chodzi o modlitwę, a może o konkretną pomoc.

 

Opieramy się na kimś, gdy jest nam ciężko. Nie radzimy sobie i własne siły nam nie wystarczają. Józef właśnie wtedy chętnie przychodzi z pomocą. Zna doskonale nasze rodzinne zmagania i wie, że droga każdej rodziny jest jakoś zagmatwana. Czasami wręcz upadamy pod ciężarem naszego życia. Ale upadek to jednak nie koniec. Gdy widzimy Szymona z Cyreny, który pomaga dźwigać krzyż Jezusowi, a On pozwala sobie pomóc, przypomnijmy sobie Józefa. Czasami myślimy, że mężczyzna powinien sobie ze wszystkim poradzić. Nieprawda! Siła mężczyzny polega na tym, że pozwoli sobie pomóc.

Módlmy się, abyśmy mieli dość wyobraźni, by pomóc osobom szczególnie Bogu poświęconym. Módlmy się także byśmy nie popadali w pychę samowystarczalności.

 

 

 

Informujemy, że witryna www.nspjmyslowice.pl używa tzw. plików cookies. Wykorzystywane są one do prowadzenia statystyk odwiedzin oraz w celu dostosowania wyglądu strony do danego użytkownika. Korzystanie z naszej witryny bez stosownych zmian ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Szczegółowe informacje można znaleźć w naszej polityce prywatności.

Akceptuję ciasteczka z tej strony.