ARI Image Slider

Transmisje z naszego kościoła NA ŻYWO ->kliknij Tutaj

Zgodnie z zarządzeniem Arcybiskupa Wiktora Skworca do odwołania zostaje udzielona wiernym dyspensa od uczestnictwa w Mszach Św. niedzielnych. WSZYSTKIE MSZE ŚWIĘTE I POGRZEBY BĘDĄ ODPRAWIANE BEZ UDZIAŁU WIERNYCH. NIE BĘDZIE MOŻLIWOŚCI SKORZYSTANIA Z SAKRAMENTU POKUTY ORAZ UDZIAŁU W LITURGII TRIDUUM PASCHALNEGO. Kaplica oraz przedsionek kościoła są otwarte i przeznaczone do indywidualnej modlitwy.
Zachęcamy do łączenia się z kapłanami sprawującymi Eucharystię poprzez transmisje z naszego kościoła w dni powszednie o 8:00 i 18:00 oraz w niedziele o 8:00, 9:30 i 18:00. Zachęcamy również do włączenia się w modlitwę różańcową o 20:30. Codziennie o godzinie 20:15 będą wzywać do wspólnej modlitwy dzwony kościelne.

Dzisiaj jest środa, 01 kwietnia 2020
jtemplate.ru - free extensions for joomla

Święty Józef - 30 marca

Opiekunie Kościoła świętego

Dopiero pod koniec XIX wieku papież Pius IX ogłosił św. Józefa patronem Kościoła powszechnego. Ale już dużo wcześniej proszono go o opiekę i to w najtrudniejszych sprawach. Kościół to ja i ty. Kościół to my. Jezus powiedział, że gdzie dwóch lub trzech gromadzi się w Jego imię, tam On jest pośród nich. Józef nie przestał być opiekunem Jezusa, tym samym też opiekunem Kościoła. Obecność Jezusa i Józefa, a także Maryi sprawia, że wspólnota Kościoła jest święta.

 

Opatrzność Boża w ostatnich dziesięcioleciach tak kieruje Kościołem, że ostatni trzej papieże w sposób szczególny są związani ze świętym Józefem.
Jan Paweł II przy Chrzcie otrzymał na drugie imię Józef - Karol Józef Wojtyła. Benedykt XVI przy sakramencie Chrztu imię Józef otrzymał jako pierwsze - Joseph Ratzinger i jest synem śp. Józefa. Papież Franciszek Mszę świętą inaugurującą pontyfikat sprawował sześć dni po wyborze na stolicę Piotrową, 19 marca 2013 roku - w Uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

Módlmy się, abyśmy, jako dzieci Kościoła w pełni korzystali z obecności i potężnego wstawiennictwa świętego Józefa dla rodziny Kościoła.

 

 

 

Informujemy, że witryna www.nspjmyslowice.pl używa tzw. plików cookies. Wykorzystywane są one do prowadzenia statystyk odwiedzin oraz w celu dostosowania wyglądu strony do danego użytkownika. Korzystanie z naszej witryny bez stosownych zmian ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Szczegółowe informacje można znaleźć w naszej polityce prywatności.

Akceptuję ciasteczka z tej strony.