ARI Image Slider

Zmarł ks. Ernest Mosler

Ks. Ernest Mosler + 09.04.2024r.

W sobotę 13 kwietnia 2024 roku uczestniczyliśmy w ostatniej ziemskiej drodze ks. Ernesta Moslera, dziękując mu w ten sposób za 9 lat posługi w naszej parafii, którą sprawował z wielkim oddaniem i zaangażowaniem.


Ks. Ernest urodził się 21 listopada 1965 roku w Mysłowicach. Ochrzczony został w kościele p.w. Św. Józefa w Krasowach. Mając 2 lata jego rodzice przeprowadzili się do Hołdunowa, gdzie uczęszczał do Szkoły Podstawowej oraz przystąpił do I Komunii Świętej i Bierzmowania. Następnie uczęszczał do Technikum w Mysłowicach, gdzie zdał egzamin maturalny w 1985 roku.

 

Po maturze wstąpił do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach, gdzie przez 6 lat poprzez studia filozoficzno-teologiczne oraz przebytą formację przygotowywał się do święceń prezbiteratu, których udzielił mu 11 maja 1991 roku ks. biskup Damian Zimoń, ordynariusz diecezji katowickiej.


Pierwszą placówką do której został skierowany ks. Ernest była parafia p.w. Św. Wawrzyńca w Rudzie Śląskiej-Wirku. Posługiwał w niej przez cztery lata. W 1995 roku został wikariuszem parafii p.w. Św. Józefa Oblubieńca w Czerwionce-Leszczynach. Po trzech latach został przeniesiony do parafii p.w. Bożego Narodzenia w Rudzie Śląskiej-Halembie. Tam pełnił posługę wikariusza do 2002 roku. W latach 2002-2006 posługiwał w parafii p.w. Świętego Jacka w Radoszowach. Następną parafią w której pracował w latach 2006-2009 była parafia p.w. Ducha Świętego w Siemianowicach Śląskich-Bytkowie. W 2009 roku został wikariuszem w parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych na os. Tysiąclecia w Katowicach. Podczas posługi w tejże parafii w 2012 roku doznał udaru mózgu, który sprawił ogromne trudności w mowie i piśmie przez co ks. Ernest zmuszony został do zamieszkania w Domu Księży Emerytów w Katowicach, gdzie dochodził do sprawności i zdrowia.


W lutym 2015 roku ks. Ernest posłany został do naszej parafii za ks. Dariusza Mazura, który otrzymał nominację na proboszcza parafii Ducha Świętego w Tychach-Żwakowie. Ks. Ernest mimo problemów zdrowotnych przez 9 lat z wielkim zapałem sprawował posługę duszpasterską wśród nas. W parafii poza koncelebrowaniem Eucharystii, sprawowaniem sakramentu Pokuty i Pojednania był opiekunem Seniorów, III Zakonu Franciszkańskiego oraz w ostatnim czasie Poniedziałkowej Grupy Modlitewnej. Wiele czasu poświęcał również na posługę w Szpitalu nr 1 w Mysłowicach, gdzie otaczał opieką sakramentalną chorych tam przebywających.


Ks. Ernest zmarł 9 kwietnia 2024 roku w Lędzinach. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w piątek 12 kwietnia 2024 roku w naszym kościele parafialnym, gdzie odprawiona została o godzinie 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie Msza Święta Eksportacyjna z udziałem kapłanów i wiernych. W sobotę 13 kwietnia 2024 roku w parafii p.w. Chrystusa Króla w Lędzinach-Hołdunowie odprawiona została przez ks. biskupa Adama Wodarczyka Msza Święta Pogrzebowa, a po niej udano się na miejscowy cmentarz gdzie złożono doczesne szczątki zmarłego. W pogrzebie uczestniczyli kapłani, delegacje grup parafialnych oraz wierni naszej parafii.

 

 

Informujemy, że witryna www.nspjmyslowice.pl używa tzw. plików cookies. Wykorzystywane są one do prowadzenia statystyk odwiedzin oraz w celu dostosowania wyglądu strony do danego użytkownika. Korzystanie z naszej witryny bez stosownych zmian ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Szczegółowe informacje można znaleźć w naszej polityce prywatności.

Akceptuję ciasteczka z tej strony.