ARI Image Slider

Transmisje z naszego kościoła NA ŻYWO ->kliknij Tutaj

Zgodnie z zarządzeniem Arcybiskupa Wiktora Skworca do odwołania zostaje udzielona wiernym dyspensa od uczestnictwa w Mszach Św. niedzielnych. WSZYSTKIE MSZE ŚWIĘTE I POGRZEBY BĘDĄ ODPRAWIANE BEZ UDZIAŁU WIERNYCH. NIE BĘDZIE MOŻLIWOŚCI SKORZYSTANIA Z SAKRAMENTU POKUTY ORAZ UDZIAŁU W LITURGII TRIDUUM PASCHALNEGO. Kaplica oraz przedsionek kościoła są otwarte i przeznaczone do indywidualnej modlitwy.
Zachęcamy do łączenia się z kapłanami sprawującymi Eucharystię poprzez transmisje z naszego kościoła w dni powszednie o 8:00 i 18:00 oraz w niedziele o 8:00, 9:30 i 18:00. Zachęcamy również do włączenia się w modlitwę różańcową o 20:30. Codziennie o godzinie 20:15 będą wzywać do wspólnej modlitwy dzwony kościelne.

Dzisiaj jest poniedziałek, 06 kwietnia 2020
jtemplate.ru - free extensions for joomla

Rozmowa duszpasterska z kapłanem i protokół przedmałżeński

Narzeczeni, w celu dopełnienia spraw urzędowych związanych z przygotowaniem do sakramentu małżeństwa, powinni zgłosić się najpóźniej 3 miesiące przed planowanym terminem ślubu do kancelarii parafialnej (specjalnie dla nich kapłani naszej parafii dyżurują w soboty, w godz. 14.30 - 16.30) w celu spisania tzw. protokołu przedmałżeńskiego. Koniecznie na te rozmowę powinni zabrać ze sobą świadectwo chrztu świętego (wydane dla celów zawarcia małżeństwa, nie wcześniej niż trzy miesiące przed rozmową) oraz dowody osobiste. Jeśli któreś z narzeczonych przyjmowało sakrament chrztu świętego w naszej parafii świadectwo chrztu nie jest konieczne. W trakcie tej rozmowy narzeczeni powinni wykazać się przynajmniej częściowym przygotowaniem do przyjęcia tego sakramentu.

 

Pełny wykaz dokumentów, które powinni przedstawić narzeczeni:

1) Dowód osobisty,
2) Świadectwo chrztu,
3) Świadectwo bierzmowania, jeśli fakt ten nie został odnotowany na świadectwie chrztu,
4) Świadectwo ukończenia katechezy szkolnej na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej lub w przypadku jego braku świadectwo ukończenia katechezy uzupełniającej dla dorosłych (tzw. katechumenatu małżeńskiego,
5) Potwierdzenie udziału w naukach przedślubnych,
6) Potwierdzenie odbycia rozmowy w poradni życia małżeńskiego i rodzinnego,
7) Potwierdzenie udziału w dniu skupienia dla narzeczonych,
8) Świadectwo wygłoszenia zapowiedzi (dotyczy tego z narzeczonych, który nie zamieszkuje na terenie naszej parafii),
9) Dokumenty z Urzędu Stanu Cywilnego:
Jeśli ślub ma być konkordatowym - dokumenty stwierdzające stan wolny w trzech egzemplarzach, wydane nie wcześniej niż 3 m-ce przed dniem ślubu), aby małżeństwo zawarte w kościele mogło pociągnąć także skutki cywilne (stało się małżeństwem według prawa państwowego).
Jeśli narzeczeni zamierzają wcześniej zawrzeć związek cywilny - dokument potwierdzający jego zawarcie.
10) Potwierdzenie odbycia spowiedzi przedślubnej (przynoszą je świadkowie w dniu ślubu do zakrystii).

Informujemy, że witryna www.nspjmyslowice.pl używa tzw. plików cookies. Wykorzystywane są one do prowadzenia statystyk odwiedzin oraz w celu dostosowania wyglądu strony do danego użytkownika. Korzystanie z naszej witryny bez stosownych zmian ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Szczegółowe informacje można znaleźć w naszej polityce prywatności.

Akceptuję ciasteczka z tej strony.